Best Kına Dinliyorsunuz

Best Kına Dinle

Best Kına radyosu hakkında

Kına gecelerinde, eğlencelerde, kadın kadına toplanılan günlerde veya benzer etkinliklerde en temel ve en gerekli ihtiyaç ortamdakileri ayağa kaldırıp oynatma yeteneğine sahip şarkılardır. Aranıp da bulunamayan eserler radyo Best Kına canlı yayın akışıyla sizlerle. Kaybolan CD’ler, çalışmayan kasetçalar gibi birçok aksiliğin eğlenceye gölge düşürdüğüne pek çok kez tanık olmuşsunuzdur. Size bir sır verelim. Artık tek yapmanız gereken radyonun sesini açmak. Çünkü, Best Kına ile beraber tüm aksaklıkları unutup sadece oynamaya ve dans etmeye odaklanabilirsiniz. Bazen insanların tek amacı doyasıya oynamak, kurtlarını dökmek olur. Best Kına ile kurtlarınız dökülmekle kalmayacak, dostlarınızla eğlencenizin sarsıntısından dolayı insanlar zelzele olduğunu zannedecek. Herkesin bildiği gibi evlilik müzikleri yalnızca hoş vakit yöneliktir ve neşeden başka duyguya çoğu zaman yer yoktur.

Davul ve zurnanın yüzyıllardır süregelen kusursuz ahengi, mezdeke ile her dönem fırtınalar estiren Arap esintileri, insanı hipnotize edercesine oyun pistine doğru yönlendiren Roman ve Ankara havaları Best Kına FM’de eğlencenin dozunu artırmak için dinleyenleri bekliyor. Üstelik kendini ispatlamış ve herkes tarafından tanınan 98.4 Best FM kalitesiyle. Kına müzikleri diğer türlerin aksine, öylece kulaklıklarınızı takıp sessiz ve sakin bir şekilde, kendi başınıza dinleyebileceğiniz eserler değildir. Elbette modunu yükseltmek için bunu da yapanlar vardır. Ancak bu tarzın asıl işlevi vücudunuzdaki tüm hücreleri çılgınlar gibi oynamaya yönlendirmektir. Hareketli ezgiler, kullanılan enstrümanlar, kimi zaman anlamasak da dile pelesenk olan sözlere aşina olun. Ritim ve temponun akıcılığı bedeninizi siz istemeseniz bile hareket ettirmeye yetecek kabiliyettedir.

Klasikleşmiş “Hem annemi hem babamı, ben köyümü özledim” ile ağlama faslından sonra çalan bu parçalar gözyaşı döken gelinleri, arkadaşlarını ve annelerini bir anda tüm konuklarla birlikte dansa başlatmaya yeter de artar. Ortama sınırsız bir pozitif enerji ve mutluluk katar. Belki de Türk Halk müziğinin bilinmeden en çok dinlenilen kategorisidir. En hareketli batı dans müziklerinde bile böyle bir etkiyi görmek neredeyse imkansızdır. Çünkü, kına müzikleri asla sosyal statü ya da sınıf ayrımcılığı yapmaz. Bir CEO kızının veya bir köylü kızının kına gecesinde çalan ve insanların kıvrak figürlerle pistte yer aldığı şarkılar aynı şarkılardır. Bu eserler herkesindir, ayrım gözetmeksizin herkese aittir.

Özel günleriniz veya geceleriniz için şarkı seçip playlist oluşturmanız artık gereksiz. Best Kına bu nedenle burada. Radyonun sesini sonuna kadar açmakta fayda var. Eee, ne demişler, “Oturmaya mı geldik?