Damar Fm Dinliyorsunuz

Damar Fm Dinle

Damar Fm radyosu hakkında

Arabesk müzik parçalarına “damar” denmesi asla boşa değildir. Çünkü sözleri ve melodileri insanın içine işler ve duygularını harekete geçirir. Kimi zaman acı ve kederin kimi zaman da aşk acısının ve isyanın müziği olmuştur. Dahası yaklaşık 50 yıldır hayatımızın içerisinde ve ilk ortaya çıktığı vakitlerden bugüne kadar popüleritesinden hiçbir şey kaybetmedi. Türk halkı için her zaman ayrı bir yere sahip oldu. İnsanların duygularını ifade etmede kullandığı bir araç haline geldi. Ki, sadece müziğin değil genel anlamda sanatın en önemli vazifelerinden biri de bu. İnsanlar artık türün en iyi örneklerini Damar FM sayesinde dinleyebiliyor.

Damar FM Radyo 7 bünyesinde yer alan stüdyolardan sadece biri. Arabesk tarzının hayranları online olarak yahut mobil uygulamaları kullanarak bu sese kulak verebilir. Hem Google Play Store hem de App Store üzerinden Android ya da iOS tabanlı mobil cihazlar için uygulamaları da mevcut. Kısaca indirmesi ve dinlemesi epey kolay. İsminden de belli olduğu üzere radyoda aralıksız olarak arabesk ve fantazi türünde eserler oynatılıyor. Yer yer Türk Sanat Musikisi parçalarına da rastlamak mümkün. Müzik tutkunları hem eskinin nostaljik şarkılarını hem de yeni çıkan sanatçıların bu tarzda hit olmuş eserlerini dinleyebilir. Çok geniş bir repertuara sahip ve bu müziğe gönül vermiş herkes için tam bir biçilmiş kaftan.

Damar 7 FM büyük bir dinleyici kitlesine sahip ve bu kitle her geçen gün daha da büyümektedir. Arabesk tarzı çok fazla değişim göstermiş tarzlardan biri değil. Aksine, diğer türleri etkilemiş bir müzik çeşidi. Rap, rock ve pop gibi birçok farklı müzik tarzını icra eden sanatçı bu türün parçalarını kendilerince yorumladı. Üstelik bu yorumlar büyük beğenide topladı. Ancak, bildiğimiz klasik arabesk hep aynı kaldı. Radyo Damar FM Müslüm Gürses‘ten Ferdi Tayfur‘a, Kibariye‘den Bergen‘e, Dilberay‘dan İbrahim Tatlıses‘e kadar birçok efsanenin en güzel yorumlarıyla takipçileri karşısına çıkıyor. Ve bunu haftanın 7 günü, 24 saat, hiç aksatmadan gerçekleştiriyor.

En iyi damar fm şarkılarını dinletmeyi amaç edinen Damar 7 radyosu herhangi bir FM frekansı üzerinden yayın yapmak yerine internet medyalarını tercih eder. Çünkü talepler artık bu yönde evrilir neticesinde arzda buna paralel ilerler. Gün içinde, yayın akışı bünyesinde barınan programları ile de bu konseptinin yüzde yüz bir tanımıdır. İnsanlar dinledikleri şarkılarda kendilerinden bir şeyler bulmak ister ve bu yüzden duygularına en uygun tarzlara yönelir. Söz konusu arabesk olduğunda ise Damar 7 FM onların en büyük yardımcısıdır.