Karma Türk Dinliyorsunuz

Karma Türk Dinle

Karma Türk radyosu hakkında

Pop müzik insanımızın vazgeçilmezi arasındadır. 90’lı yıllarda zirvesini yaşayan Türk pop müziği, günümüzde de hayran konusunda hiçbir eksiklik yaşamadan, en çok beğenilen tarz olmaya devam etmektedir. Bu alanda yeni eserler verilip yeni sanatçıların piyasaya çıkıyor olması asla demode olmayacağının en büyük işaretidir. Türkçe popu konsept olarak belirlemiş kanallar daima reyting oranları en yüksek istasyonlar arasındadır. Üstelik Karma Türk de yerli içeriklerle topluma tarzın en yeni ve en hit örneklerini ulaştıran radyo istasyonlarının başında yer almaktadır. 70’li yıllarda Erol BüyükburçAjda Pekkan gibi isimlerle kendisini halka sevdiren bu ezgiler, üzerinden geçen 50 küsur yıla rağmen değerini korumaktadır.

Her şarkıda kendinizi bulacağınız gibi, zaman zaman yapılan farklı söyleşiler ve program akışına göre istek alımlarıyla da, kendi şarkılarınızı Radyo Karma Türk farkıyla canlı dinleme fırsatına erişebilirsiniz. Tamamen profesyonel bir işleyişle ilerleyen Karma Türk, takipçilerine aynı zamanda sosyal medyayı da etkin kullandıran kuruluşlardandır. Sosyal medya dahilinde yani Facebook ve Twitter üzerinden yayın akışı, özel programlar ve istek alımı gibi farklı haberler ve aktivitelerin gerçekleşmesiyle de, çekiciliğini bir kat daha fazla arttırıyor. Yayıncılara direkt erişim sağlayabileceğiniz ve mesajlarınıza canlı yayında kaliteli yayıncılarla iletebileceğinizi bilmeniz, tamamen şeffaf ve mükemmel işleyişin mühim bir eseri olacaktır.

Bu kategorinin temelinde hareketli ritimler ve insana pozitif duygular veren  hoş sözler vardır. Ancak yıllar içerisinde bu müzik türü de bazı değişimlere uğramış ve gelişmiştir. Artık pop tarzı dahilinde pek çok slow eser dahi işitmek mümkündür. Yine enstrümanlar konusunda da bazı farklılıklar yaşanmıştır. Bu farklılıklar da elektronik pop, pop rock gibi alt türlerin ortaya çıkmasına sebebiyet vermiştir. Bazılarına göre Türkçe popun ortaya çıkışı 1963 yılına dayanır. Fecri Ebcioğlu, 1963’te “Bak Bir Varmış Bir Yokmuş”u, Bob Azzam‘ın “C’est Ecrit, Dans Le Ciel” bestesinin üzerine Türkçe sözlerle yazmıştır. Kısacası yerli anlamda başlangıç olarak bu eserin sayılmasını söyleyenler çoktur.

Ancak genel anlamıyla bu müziğin ülkemize gelişi 70’li yıllar öngörüsü kabul edilmektedir. Karma Türk radyosu hem eski ve nostaljik hem de yeni ve hit olmuş parçaları hayranlarıyla buluşturur. Herhangi bir dönem ya da sanatçı ayrımına girmez. Hatta, akış içerisine konumlandırılan kimi programlarda özellikle nostaljik melodilere yer verilir. Bununla birlikte sırf geçmişin unutulamayan sanatçıları adına oluşturulmuş Radyo 45’lik markasında bir nostalji istasyonları da bulunmaktadır. Yani kullanıcılar internetten de en sevdikleri parçalara ve programlara erişme imkanına sahiptir. Karma Türk sevilen DJ ve yayıncıların buluştuğu bir stüdyodur. Ayrıyeten Radyo Madyo grubu bünyesinde görevlendirilmiş bir kanaldır.

Karma Türk 90.0 Bayburt frekansından farklı şekilde, kendi internet sayfasındaki playerdan yada da mobil dinle türüyle fırsatlar sunmaktadır. Benzer şekilde şuan bulunduğunuz sayfadan da dilediğiniz vakit oynatabilirsiniz. Kaliteli bir ekibi ve eğlenceli programları barındıran Karma Türk FM, çoğu yerde gençler tarafından tercih edilmektedir. Tüm mobil cihaz sahipleri Google Play Store ve App Store uygulamalarını indirerek çok daha kolay bir şekilde radyo dinle keyfine ulaşabilirler.

Ekiptekiler kendilerine enerjik, dinamik, genç sıfatlarını yakıştırıyor. Aynı zamanda az reklam çok müzik mottosuyla da yollarına tüm hızıyla devam etmeyi kesinkes ihmal etmiyorlar. Diğer stüdyoların yaptığı gibi 2 şarkıda bir reklamla karşılaşmayacaksınız. Doya doya son dönemin en popüler albümleri ve unutulmayan mükemmel toplistlerine de Karma Türk dinle olanaklarıyla ulaşabileceksiniz. En iyi şarkılar ve yayıncılar için 90.0 frekansını tavsiye ediyoruz.