Radyo D Dinliyorsunuz

Radyo D Dinle

Radyo D radyosu hakkında

Radyo D, Türkiye de ulusal yayın yapan bir radyo istasyonudur. İstanbul da FM 104.0 frekansından yayın yapmaktadır. Ulusal yayıncılık lisansıyla Türkiye de yayın yapan ilk özel radyolardan biridir.

Türkiye de 33 merkezde FM bandından, Türksat 2A uydusu ile tüm Avrupa da ve internet üzerinden de tüm dünyada dinlenebilmektedir. Ağustos 2005’ten itibaren yeni bir yapılanma sürecine giren bu frekans; modern yayıncılık anlayışı, popüler şarkıları ve tecrübeli DJ’leriyle beğeni toplamaya devam ediyor.

RADYO D, müziği ve programcılarıyla olduğu kadar haber bültenleriyle de dikkat çekiyor. Saat başı yayınlanan hızlı ve güncel haber bültenleriyle gündemin de nabzını tutuyor. Gün boyunca her yaştan her kesimden dinleyiciye hitap eden yayınları ve popüler şarkılara yer veren müzik akışıyla en çok tercih edilen radyolar arasında üst sıralarda yer alıyor.

Sivil toplum örgütlerinin seslerini duyurmak için Radyo D ile ortak çalışmalar ve kampanyalar yapmak istemeleri Radyo D’nin geniş dinleyici profilini ve etkisini ortaya koyuyor. Ayrıca konser, tiyatro, konferans, fuar, seminer gibi kültürel ve sanatsal etkinlikler için organizatörler medya partneri olarak Radyo D’yi tercih ediyor.

Doğan Medya Grubu bünyesinde hizmet veren Radyo D, 9 Eylül 1994 yılında İstanbul Merkezli olarak kurulan radyodur. Türkiye’nin en eski radyolarından birisi olan Radyo D, 2005 yılındaki köklü değişimiyle birlikte, Türkçe Pop anlamında müzikler sunarak, dinleyenlerin gönlünü çalmayı başarmıştır. İstanbul’dan 104.0 frekansı üzerinden karasal yayın yapmasının yanı sıra, Türkiye’nin birçok ilinde de farklı frekanslarla karasal yayın yapan Radyo D, ayrıca Radyonom üzerinden ve kendi internet sitesinde bulunan player aracılığıyla internet üzerinden radyo yayınları yapmasına karşın; Türksat 4A ve D-Smart üzerinden de ulaşılabilen radyolar arasındadır. Ayrıca artık frekans Radyo D mobil dinle opsiyonları ile de hizmet sunmaya başlamıştır.

Müzik keyfinizi Türkçe Pop olarak ayarladıktan sonra mükemmel hareketli parçalara ulaşacağınız gibi, habercilik anlayışıyla da diğer radyolardan farkını ortaya koymaktadır. Her saat başında yaptığı haber yayınları sayesinde, gündemden ve dünyadan haber başlıklarını hızlı bir şekilde insanlara sunarak, mükemmel bir işlev görmektedir. İstediğiniz gibi müzik dinlerken, haberlerden de uzak kalmamanızı sağlayan harika bir canlı yayın akışı izleyen Radyo D, kaliteli yayınlarıyla da etkileyici bir rol oynamaktadır.

Birbirinden deneyimli yayıncıları ve DJ’leri ile kaliteli yayıncılık anlayışını ve dinleyenleri etkileyen bir yapıya sahip olan Radyo D, en iyi programlarla da müzik keyfinizi katlamaktadır. Polat Labar, Sarı Şeker Sema, Esen Kayar, Sunny, Fatih Uslu ile Kaçış, Bir Zamanlar Hakan, Yağmur ve Şeyma Şener gibi mükemmel yayıncıları ve kendilerine ait programlarına ulaşabilir, ayrıca saatler 19:00’ı gösterdiği zaman Kanal D Ana Haber Bültenine de Radyo D olanaklarıyla istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz.

7/24 kesintisiz Türkçe Pop müzik yayını yapan ve kaliteli yayınıcılığına mükemmel habercilik anlayışını da harika biçimde harmanlayarak dinleyenlerine tam bir paket sunan Radyo D, Akıllı telefonlarınızdan da sizlere ulaşmayı başarıyor. Akıllı telefonlarınızdan harika bir şekilde yayınlara ulaşabilmek için Radyonom uygulamasını indirebilir, günün her saatinde ve her yerden yayınlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca yapılan birçok etkinlik ve organizasyon içinde de yer alan Radyo D, farklı tiyatro, konferans, konser veya fuar içinde medya partnerliği görevini üstlenmektedir.

Tamamen stabil çalışan ve hiçbir şekilde sorun yaşatmayacak olan bir web sitesine sahip olan Radyo D dinleyenlerine kendi web sitesinden de mükemmel bir şekilde yayıncılığını sürdürmektedir. Bunun yanı sıra, gündem haberleri, yayın akışı ve programlar gibi alanlarla da daha fazla bilgi ve tecrübe kazanmanızı sağlamaktadır. Gerçek anlamda kaliteyi hissedebileceğiniz, koşulsuz mükemmel müziğe anında erişim sağlayabileceğiniz değişik bir tarzı olmasa da, içeriğindeki çeşitlilik ve kaliteli canlı yayıncılık anlayışını tam anlamıyla dinleyenlere sunmasıyla ön plana çıkan Radyo D, dinlenmeye değer radyolar arasındadır.

Yıllardır süren başarının temel sebeplerinden birisi dinleyicilerini memnun etmeyi başaran ve Türkçe Pop anlamında tüm Türkiye’ye hitap eden bir yapıya sahip olmasıdır. Her anlamda kaliteli ve yaptığı tüm işlerde başarılı olan Radyo D dinlerken Türkçe Pop müzik anlayışını tam olarak sizlere sunduğunu kavrayacaksınız.