Radyo Mastika Dinliyorsunuz

Radyo Mastika Dinle

Radyo Mastika radyosu hakkında

Son 10 yıl içerisinde artık yerel radyo kavramı tamamen değişti. Önceleri lokal frekanslar sayesinde belirli ve kısıtlı bir alanda yayın gerçekleştiren ve yine kısıtlı bir dinleyici kitlesine hitap edebilen yerel stüdyolar internetin dahil olmasıyla birlikte alanlarını genişletmekle kalmadı, web siteleri, uygulamalar ve yer sağlayıcı mecralar sayesinde dünyanın hemen her yerinden müzik tutkunlarına ulaşabilme imkanı buldu. Televizyonun ortaya çıkışı ile radyonun modasının geçeceğini düşünenler aynı şeyi internetin yaygınlaşması ile de söylemişlerdi. Fakat, radyo bir şekilde kendisini modern çağa ve çağdaş iletişim araçlarına entegre etmeyi başardı. Radyo Mastika gibi yerel istasyonlar da Anadolu’da bu yeniliklerin takipçisi olarak bugünlere geldi.

Yozgat merkezli Mastika FM insanları her anlamda eğlendirmek için ortaya çıkmış bir kanal. Dinleyicilerine karasal ağ üzerinden, 103 MHz bandı üzerinden ulaşır. Ancak, kullandığı tek yöntem bu değildir. Mobil uyumlu bir web sitesi de gayet kolay bir kullanımla takipçilerinin karşısına çıkar. Zaman ilerledikçe bu da ekibe yeterli gelmemiştir ve mobil uygulama için kolları sıvamışlardır. Radyonun hem Android hem de iOS uygulamaları vardır. App Store ve Google Play Store üzerinden rahatlıkla cep telefonları ve tabletlere indirilebilir. Yerel anlamda bakınca her iki markette de uygulaması olan bir kuruluş bulmak nadir rastlanan bir durumdur.

Oyun havaları Mastika FM’de önemli bir yer tutar. Bu nedenledir ki mottosunu “Oyun Havanızı Değiştiriyoruz” cümlesiyle belirlemiştir. Özellikle yöresel halk ezgileri, davul ve zurnalar insanların eğlenceli vakitler geçirmesini sağlar. İç Anadolu Bölgesi’nde özellikle de Yozgat ve ilçelerinde burada yer bulan eserleri arabalarda son ses duymak mümkündür. Elbette kurum sadece oyun havaları ve halk müzik yayını gerçekleştirmez. Başta arabesk ve fantazi müzik olmak üzere slow pop şarkıları gibi farklı tarzdan eserler ve sanatçılar da günlük yayın akışı içerisinde kendilerine vakit bulur. Özellikle de akşam ve gece saatlerinde diğer türler ağırlık kazanır. Bu da hedef kitlesinin aslında çok daha geniş olduğunu açıklayan özelliklerinden biridir. Programcıları ve DJ’leri de çokça sevilen isimlerden oluşur.

Radyo Mastika ÖmerOrijinal Ankara Bebesi Bazarcı Bora gibi isimler Mastika FM’in en çok öne çıkan programcıları arasındadır. Bu yayınlarda sohbet ve eğlence daima bir arada olur ve dinleyiciler istedikleri takdirde canlı yayınlara bağlanabilir. Hem yöresel hem de ulusal çapta şöhret sahibi sanatçılar da canlı yayınlara katılarak hem sunuculardan hem de hayranlarından gelen soruları cevaplar. İstek göndermek de hayli kolaydır. İsteyen herkes internet sitesi yada sosyal mecra aracılığıyla istek parçası gönderebilir. Mesajların hepsi karşılık bulmakta ve istek parça gönderileri gün içerisinde mutlaka yayınlanmaktadır. Ekip çok sıkı ve ciddi bir şekilde çalışır ve takipçilerinin taleplerini daima ilk sıraya koyar.