Radyo Neşter Dinliyorsunuz

Radyo Neşter Dinle

Radyo Neşter radyosu hakkında

Ülkemizde pek çok yerel ve ulusal radyo içerik felsefesi olarak arabesk müziği benimsemiştir. Bunun sebebi arabeskin çokça dinlenmesi ve takipçisinin bol olmasıdır. 70’li yıllardan beri yükseldiği zirveyi koruyan bu isyankar tarz günümüzde de etkisini devam ettirmektedir. Böylece modası asla geçmeyen tarzlar arasında yerini almıştır. Aşk, yoksulluk, isyan, ayrılık gibi temalar arabeskin temelini oluşturur. Çünkü toplum içerisinde bu durumları hayatlarında bire bir yaşayan insanların sayısı da hayli fazladır. Bu yüzden toplumun bir yansıması olduğunu söylemek mümkündür. Radyo Neşter de bu türün en güzel ve en sevilen ürünlerini hayranlarına sunan bir mecradır.

Antalya merkezli Radyo Neşter 100.9 FM bandı vasıtasıyla karasal biçimde takipçilerine ulaşmaktadır. Ancak, kitlesine ulaşmak için kullandığı tek yöntem karasal kapsamı değildir. Web siteleri üzerinden erişilebildiği gibi ayrıca kendisine has bir mobil uygulaması da vardır. Bu uygulama Google Play Store üzerinden indirilebilir ve tüm Android cihazlarda rahatlıkla çalışır. Günümüzde tüm istasyonlar online akışlar gerçekleştirmektedir. Fakat, ayrıca bir de mobil uygulamaya sahip olmak onları diğerlerinden birkaç adım öteye taşır. Devir fiziki kanallardan çok internetten ve aplikasyonlar aracılığı ile radyo dinleme devridir. Sadece evinde, radyosunun başında olan insanlara hitap etmek kurumlara artık çok fazla şey kazandıramıyor. Bu yüzden de teknolojiyi takip etmek ve gereklerini yerine getirmek büyük önem taşımaktadır.

Radyo Neşter günümüz teknolojik gelişmelerini takip etmesinin yanında içerik olarak da dinleyicisine kusursuz içerikler sunma amacı güder. Üstelik en damar parçalar ve insanı kendisine çeken eserler günlük akış içerisinde sıklıkla paylaşılmaktadır. “Damar” kavramı arabeskin vazgeçilmez bir unsurudur ve insanın ruhuna işleyen parçaları tanımlar. Burada çalan eserler de yüzlerce sanatçı ve binlerce eser içerisinde en efkarlı olanlar arasından seçilerek başta yöre halkına ulaşır. Örneğin Müslüm GürsesFerdi TayfurKibariye ve Bergen gibi efsanelerin yanında yeni ve genç sanatçıların şarkıları da günlük yayın akışı içerisinde kendisine yer bulur. Elbette öncelik daima efsanelerdedir, ancak bu tekdüze bir canlı yayın yapıldığı anlamına gelmez.

Neşter FM ağırlıklı olarak arabesk müzik yayını yapsa da tek içerik bu tür değildir. Keder ve isyan kadar eğlenceye de yer vardır. Bu yüzden belli saatler aralığında Ankara oyun havaları da dinleyenlerle buluşur. Günün belli bir kısmı coşku ve eğlenceye diğer kısmı da damara aittir. Umut Can ile Çakıl Taşları en sevilen programlardan biridir. Ünlü sanatçılar bu programa konuk olarak hem güzel sohbetler gerçekleştirir hem de hayranlarının sorularını cevaplar. Kullanıcılar diledikleri zaman istek parçalarını da gönderebilir. İstek parçaları kesintisiz arabesk müzik yayını yapılan saatlerde, radyosunun başındaki insanlarla buluşturulur.